Press Centre

Mobil Dosya Paylaşımı ve İş Birliği Ortamı Acronis Access Advanced ile Kurumların Denetimi Altnda

Acronis Access Advanced'in Yeni Versiyonu Daha Güçlü Bir Güvenlik için Web Ön İzleme Fonksiyonunu Sunarken,Pazarın Önde Gelen İçerik Yönetim Sistemlerine de Destek Sağlıyor

SCHAFFHAUSEN, Switzerland, 3 Aralık 2015 — Yeni kuşak veri koruma pazarının küresel lideri Acronis, kurumlar için güvenli dosya erişim, senkronizasyon ve paylaşım çözümü Acronis Access Advanced'in son sürümü olan 7.2 nin pazara sunulduğunu duyurdu. Daha gelişkin güvenlik ve gizlilik fonksiyonlarına sahip bulunan yeniAcronis Access Advanced, pazarın önde gelen içerik yönetimi ve depolama sistemlerini doğrudan destekliyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak üzere ürünün Apple® iOS cihazları için kullanıcı ara yüzü de yeniden tasarlanmış bulunuyor.

Yeni Acronis Access Advanced çözümünün kullanıcısı olan MidValley IT şirketinin Teknoloji Hizmetleri Müdürü Corri Silveira, 7.2 versiyonu ile kullanıcılarına SharePoint'in yanı sıra, özel bulutlarında paylaşılan tüm dosyalara yüksek düzeyde güvenlierişim ve paylaşım olanağı sağladıklarını belirtirken, ürünün geniş kapsamlı güvenlik, granüler politika yönetimi gibi özellikleriyle de verileri tam olarak kontrol edebildiklerini söylüyor. Silveira yeni versiyon ile kullanıcıları, cihazları ve veriyi yönetme becerilerinin arttığını da sözlerine ekliyor.

Kolay kullanımlı, kapsamlı ve güvenli dosya erişim, senkronizasyon ve paylaşım çözümü olan Acronis Access Advanced; BT birimlerine, kurumsal içeriği tümüyle kontrol edebilme ve böylelikle güvenlik, gizliliği, düzenlemelere uyumu güven altına alabilme, BYOD-(kendi cihazını kendin getir) politikalarını uygulayabilme imkan veriyor.

Kullanıcılar, kurumsal ortamlarındaki sistemlerinde ya da bulutta yer alan kurumsal dosyalara , dosya paylaşım sitelerine ve içerik yönetim sistemlerine kolayca ve güvenle erişebiliyor, bu içeriği diğer çalışanlarla, müşterilerle ya da iş ortaklarıyla paylaşabiliyor.

Strateji Grup Analisti Kerry Dolan ise giderek daha fazla çalışanın dosya senkronizasyonu ve paylaşımı için Dropbox® benzeri son kullanıcı bulut servislerinden yararlandığını belirterek, verilerin güvenlik tehditlerinin getireceği risklere açık olduğunu söylüyor. Bu tür servislerde verilerin ne ölçüde korunduğuna ilişkin ne çalışanların ne de BT yöneticilerinin bilgileri olmadığına işaret eden Dolan, bir çalışan kurumdan ayrıldığı zaman verinin de onunla birlikte ayrıldığına dikkati çekiyor.

Acronis Access Advanced pazardaki en gelişkin Politika Motoru ve kurum bünyesinde veri depolama özellikleriyle BT birimlerinin güvenlik, gizlilik ve kontrol gibi gereksinimlerini tam olarak karşılarken, kurumsal düzeyde dosya senkronzasyonu ve paylaşım özellikleriyle de çalışanların verimliliğini artırıyor, birlikte çalışma ortamını güçlendiriyor. Çalışanların dosyalara ve dokümanlara istedikleri anda güvenli mobil erişim sağlayabilmesi, kurumun iş akışının kesintisiz devam etmesine ve müşterilerine çok daha hızlı yanıt vermesine imkan veriyor.

Acronis Access Advanced 7.2 – Yeni Özellikler

Acronis Access Advanced yeni versiyonu ile daha fazla esneklik, güç, depolama desteği ve daha gelişkin bir kullanıcı deneyimi sunuyor:

  • Hassas dokümanlara güvenli erişim –mobil cihazlardaki kurumsal kaynakların,kuruma ait fikri mülkiyetlerin ve müşteri bilgilerinin korunması na yönelik daha gelişkin güvenlik, uyum ve kolaylık özellikleri sağlanıyor. Web Ön İzleme özelliği ile çalışanlar için önce dosyanın indirilmesi gerekmiyor, dokümanlar olması gerektiği yerde tutulup, her zaman BT birimlerinin kontrolünde bulunuyor.
  • Daha gelişkin içerik depolama desteği – Alfresco®, EMC Documentum® ve diğer CMIS-uyumlu içerik kaynakları- gibi pazarın önde gelen içerik yönetim sistemlerine sağlanan destekle, halihazırda depolanan veriler, çalışanların kullanımına hazır hale geliyor.
  • iOS mobil cihazları için yeniden tasarlanan kullanıcı deneyimi – tüm gücü ve kontrolü kullanıcılara bırakmak üzere tamamen yeniden tasarlanan ve optimize edilen bir kullanıcı deneyimi sunuluyor.
  • Daha fazla iş birliği gücü ve kontrol - kullanıcılar paylaşılan materyaller üzerinde daha fazla kontrole ve esnekliğe sahip olurken, BT birimleri ise dosya tipi, büyüklüğü ve özelliklerine göre politikalar tanımlayabiliyor.

“Günümüzde haftanın 30-40 saatinde mobil cihazları üzerinden iş yapan çalışanların yine pek çoğu güvenli olmayan dosya senkronizasyon ve paylaşım çözümlerini kullanmaya hala devam ediyor" diyen Acronis Mobilite Çözümleri Genel Müdürü Derick Naef, Acronis Access Advanced'in yeni versiyonu ile çalışanların mobil cihazlardan eriştikleri kurumsal verilerin kontrolünü sağlamak üzere BT birimlerine güçlü fonksiyonlar sunduklarını, böylelikle insanlar, bilgi, gizlilik, ve güvenlik arasındaki bariyerleri kaldırdıklarını söylüyor.

Ek Bilgi

Acronis ile BağlanınAbout Acronis:

Acronis unifies data protection and cybersecurity to deliver integrated, automated cyber protection that solves the safety, accessibility, privacy, authenticity, and security (SAPAS) challenges of the modern digital world. With flexible deployment models that fit the demands of service providers and IT professionals, Acronis provides superior cyber protection for data, applications, and systems with innovative next-generation antivirus, backup, disaster recovery, and endpoint protection management solutions. With award-winning AI-based antimalware and blockchain-based data authentication technologies, Acronis protects any environment - from cloud to hybrid to on-premises - at a low and predictable cost.

Founded in Singapore in 2003 and incorporated in Switzerland in 2008, Acronis now has more than 1,500 employees in 33 locations in 18 countries. Its solutions are trusted by more than 5.5 million home users and 500,000 companies, including 100% of the Fortune 1000, and top-tier professional sports teams. Acronis products are available through 50,000 partners and service providers in over 150 countries in more than 40 languages.Share press release:

9144

Media Contacts
VP of Communications
Katya Turtseva
+1 (646) 272-9435
Analyst Relations
Joshua Beil
+1 (425) 757-4432
Global Corporate Communications Director
Natalia Tashkeeva
+65 9643 9080
Americas PR
Kayla Fedorowicz
+1781782-9086; (019060)
Europe PR
Andreas Rossbach
+49 896 137 284433
Middle East and Africa PR
Mareva Koulamallah
+44 737 605 0367
Bulgaria PR
Silviya Petrova
+359 88 911 3735
Eastern Europe PR
Tatiana Slavkina
+7 999 276 5764
Asia-Pacific PR
Anna Kocharova, Seok Cheng Chia
+65 6571 7451
+65 9336 1701
Japan PR
Rui Sugawara
+81 3457 22542
Company Contacts