21 ottobre 2020
Comunicato stampa

Integracja Citrix® Workspace ™ z Acronis Cyber Protect zwiększa bezpieczeństwo

Altre lingue
Polski

Integracja Acronis Cyber Protect Cloud z Citrix Workspace za pośrednictwem Citrix Ready umożliwia dostawcom usług zarządzalnym Citrix większą efektywność przeciwdziałania cyberzagrożeniom przy jednoczesnym zmniejszeniu złożoności obsługi rozwiązań dla Klientów.

FORT LAUDERDALE, Fla. I SCHAFFHAUSEN, SZWAJCARIA, 21 października 2020 r. - Większość dzisiejszych przedsiębiorstw przetwarza dane na brzegu sieci, ponieważ pracownicy pracują z domu zdalnie na podatnych na incydenty, często prywatnych urządzeniach końcowych. Wraz ze wzrostem ilości wrażliwych danych firmowych, do których mają dostęp urządzenia znajdujące się poza kontrolą organizacji, rośnie też skala środowiska informatycznego, które musi chronić dział IT organizacji. W odpowiedzi na tę złożoną rzeczywistość firma Acronis ogłosiła dzisiaj opracowanie zintegrowanego rozwiązania dla dostawców usług zarządzanych (MSP), zaprojektowanego w celu zwiększenia ochrony zasobów Citrix Workspace ich klientów, niezależnie od tego, gdzie się znajdują.


Citrix dąży do zapewnienia organizacjom spójnego środowiska pracy, jednocześnie cechującego się małą złożonością z punktu widzenia obłsugi i zarządzania, które umożliwia pracownikom osiąganie najlepszych wyników. Rozwiązania takie jak Citrix Workspace - czyli bezpieczna, inteligentna i wydajna przestrzeń robocza, która umożliwia większą produktywność i zaangażowanie pracowników - stały się krytyczne, ponieważ dwie trzecie wszystkich pracowników przeszło na pracę zdalną w następstwie pandemii COVID-19.


Wyzwaniem dla organizacji jest przeciwdziałanie dramatycznemu wzrostowi wyrafinowanych cyberataków wymierzonych w pracowników zdalnych, których domowe systemy i sieci rzadko są tak odporne jak środowiska korporacyjne. Ostatnio publikowane badanie ujawnia, że ​​47% pracowników zdalnych na całym świecie zgłasza brak jasnych wytycznych ze strony działów IT dotyczących zasad pracy zdalnej. Brak wiedzy, opracowanych procesów i wdrożonych odpowiednich narzędzu naraża na ataki, które nie tylko szkodzą ich produktywności, ale także są zagrożeniem dla cennych danych i systemów firmy.


"Zapewnienie spójnego, bezpiecznego i niezawodnego środowiska pracy dla pracowników, niezależnie od tego, gdzie pracują, ma kluczowe znaczenie dla utrzymania ich zaangażowania i produktywności" - powiedział PJ Hough, Wiceprezes, Dyrektor ds. Produktów w Citrix. "Dzięki integracji narzędzi Acronis-a z Citrix-em organizacje mogą zapewnić kompleksową ochronę przed cyberzagrożeniami, która poszerza zabezpieczenia środowisk wirtualnych i użytkowników komputerów zapewniając, że zasoby i dane są chronione teraz i w przyszłości".

Integracja Acronis Cyber Protect z Citrix Workspace, możliwa dzięki interfejsom API i SDK platformy Acronis Cyber Platform, rozszerza funkcje cyberbezpieczeństwa, które zwiększają istniejące w Citrix środki ochrony prywatności i bezpieczeństwa. W rezultacie, rozwiązanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem z certyfikatem VB100 zabezpiecza punkty końcowe w czasie rzeczywistym. Wykorzystywane są statyczne i behawioralne technologie heurystyczne oparte na sztucznej inteligencji, systemy antywirusowe, systemy chroniące przed szyfrowaniem, które zapobiegają bezpośrednim atakom na aplikację Citrix Workspace.

Cyberochrona wirtualnych desktopów


Biorąc pod uwagę rosnące zaawansowaniee współczesnych cyberzagrożeń, każdy punkt dostępu może być podatny na ataki złośliwego oprogramowania, które mogą zniszczyć lub zmienić pliki i wstrzyknąć złośliwy kod. Bez odpowiednich narzędzi z obszaru cyberbezpieczeństwa udany atak na pulpit wirtualny może zagrozić całemu środowisku informatycznemu organizacji. Gdy pierwszy komputer kliencki zostanie zaatakowany z powodzeniem, infekcja może przenieść się później przez sieć szyfrując dane na innych komputerach i narażając przedsiębiorstwo na katastrofalne przestoje i utratę dochodów.

Kompleksowa ochrona przed cyberzagrożeniami łączy ze sobą różne narzędzia do ochrony danych w jedno zaawansowane rozwiązanie, które zapewnia sprawdzoną ochronę przed współczesnymi zagrożeniami. Programiści i niezależni dostawcy oprogramowania (ISV) mogą ulepszać swoje rozwiązania za pomocą interfejsów API i SDK platformy Acronis Cyber ​​Platform.
Dzięki integracji z Citrix, Acronis Cyber ​​Protect dostarcza spójne rozwiązanie, które umożliwia dostawcom usług zarządzalnych ochronę środowisk wirtualnych pulpitów przed bezpośrednimi atakami. Zaawansowana technologia ochrony przed złośliwym oprogramowaniem pozwala na ochronę plików i wpisów rejestrów systemowych przed modyfikacją, jednocześnie zapobiegając wstrzyknięciu złośliwego kodu.

Roadmapa Acronis wymaga dodatkowych integracji z Citrix

Ta integracja jest pierwszą z kilku, które Acronis planuje wdrożyć w rozwiązaniach Citrix. Cztery kolejne ulepszenia są planowane na początek 2021 r. Wśród funkcji, które wkrótce będą dostępne dla dostawców usług zarządzalnych, są:

· Bezagentowa ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dla maszyn wirtualnych. Inne dostępne na rynku narzędzia ochrony przed złośliwym oprogramowaniem oparte na agentach wymagają, aby ich technologia działała wewnątrz każdej maszyny wirtualnej w środowisku, co powoduje zarówno większą złożoność, jak i większe zużycie zasobów. Acronis planuje zintegrować Acronis Cyber ​​Protect bezpośrednio z wirtualnymi aplikacjami i rozwiązaniami desktopowymi firmy Citrix, co zmniejszy złożoność i koszty, a jednocześnie zmniejszy zużycie zasobów.

· Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem dla profili użytkowników: wraz ze wzrostem częstotliwości i skuteczności ataków ransomware 50% firm na całym świecie zgłasza, że ​​co najmniej raz w tygodniu doświadcza cyberataków. Przeciwdziałanie tym atakom wymaga sprawdzonego rozwiązania, a testy przeprowadzone przez niezależne laboratoria zajmujące się cyberbezpieczeństwem, takie jak AV-Test i Virus Bulletin, pokazują, że oprogramowanie antymalware Acronis Cyber ​​Protect wykrywa 100% najnowszych ataków złośliwego oprogramowania bez fałszywych alarmów.

· Tworzenie kopii zapasowych bez agentów dla Citrix Hypervisor: większość narzędzi do tworzenia kopii zapasowych uruchamia pełnowymiarowego agenta wewnątrz każdej maszyny wirtualnej, co zwiększa złożoność całego systemu, a także zużycie zasobów na hoście wirtualizacji. Bezagentowe kopie zapasowe firmy Acronis w zwirtualizowanych środowiskach Citrix zapewniają wydajniejszy sposób przechwytywania kopii zapasowych poprzez nawet 10-krotne zmniejszenie zużycia pamięci RAM i operacji procesora - co znacznie skraca czas potrzebny do zarządzania wieloma agentami kopii zapasowych na jedną maszynę wirtualną.

· Ciągła ochrona danych profilów użytkowników: przez cały dzień pracy pracownicy mogą wprowadzać niezamierzone zmiany w swoich danych, takie jak przypadkowe usuwanie ważnych plików. Ten rodzaj utraty danych wpływa nie tylko na produktywność poszczególnych użytkowników, ale może na tym ucierpieć cała firma. Korzystając z technologii ciągłej ochrony danych, agent Acronis Cyber ​​Protect śledzi i tworzy kopie zapasowe każdej zmiany w plikach użytkownika. Jego intuicyjny interfejs umożliwia użytkownikowi przywrócenie plików do ostatniego punktu w czasie w przejrzysty sposób, zapewniając pracownikom i firmom produktywność.

"W dzisiejszych czasach potrzeba zapewnienia przyjaznej dla użytkownika, kompleksowej ochrony cybernetycznej w środowiskach wirtualnych komputerów stacjonarnych jest ważniejsza niż kiedykolwiek" - powiedział Serg Bell, założyciel i Dyrektor Generalny Acronis. "Współpraca z partnerami, takimi jak Citrix, w celu opracowywania i wdrażania zintegrowanych technologii jest kluczem do zapewnienia firmom przetrwania i rozwoju w erze COVID-19 - i znacznie dalej".

Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach wynikających z wdrożenia Acronis Cyber ​​Protect z Citrix Workspace, odwiedź: citrixready.citrix.com/acronis-inc/acronis-cyber-protect-cloud.html

Dostawcy usług zarządzalnych, którzy są zainteresowani wzmocnieniem bezpieczeństwa Citrix Workspace mogą samodzielnie wypróbować Acronis Cyber ​​Protect w ramach 30-dniowej wersji próbnej.

Każdy programista lub niezależny dostawca oprogramowania (ISV) zainteresowany integracją ochrony przed cyberzagrożeniami w swoich rozwiązaniach, może dowiedzieć się więcej o platformie Acronis Cyber ​​pod adresem www.acronis.com/en-us/partners/cyber-platform/.

O Acronis

Acronis łączy ochronę danych i cyberbezpieczeństwo w celu zapewnienia zintegrowanej, zautomatyzowanej platformy ochrony przed cyberzagrożeniami, która rozwiązuje problemy pewności, dostępności, prywatności, autentyczności i bezpieczeństwa (SAPAS) we współczesnym cyfrowym świecie. Dzięki elastycznym modelom wdrażania, które odpowiadają wymaganiom dostawców usług i specjalistów IT, Acronis zapewnia doskonałą ochronę przed cyberzagrożeniami danych, aplikacji i systemów dzięki innowacyjnym rozwiązaniom antywirusowym nowej generacji, tworzeniu kopii zapasowych, odzyskiwania po awarii i zarządzania punktami końcowymi. Dzięki wielokrotnie nagradzanym technologiom ochrony przed złośliwym oprogramowaniem opartym na sztucznej inteligencji i blockchain, Acronis chroni każde środowisko - od chmury po hybrydę i zasoby lokalne - przy niskich i przewidywalnych kosztach.

Firma Acronis, założona w Singapurze w 2003 r. i zarejestrowana w Szwajcarii w 2008 r., ma obecnie ponad 1500 pracowników pracujących w 33 lokalizacjach w 18 krajach. Jego rozwiązaniom zaufało ponad 5,5 miliona konsumentów i 500.000 organizacji, w tym 100% z listy Fortune 1000 oraz czołowe drużyny sportowe. Produkty Acronis są dostępne za pośrednictwem 50.000 Partnerów i Usługodawców w ponad 150 krajach w ponad 40 wersjach językowych.
Informazioni su Acronis:

Acronis, leader globale nella Cyber Protection, fornisce soluzioni che integrano nativamente Cyber Security, protezione dei dati e gestione degli endpoint, progettate per i Managed Service Provider (MSP), le piccole e medie imprese (PMI) e reparti IT aziendali. Le soluzioni di Acronis sono altamente efficienti e progettate per identificare, prevenire, rilevare, rispondere, risolvere e ripristinare dai moderni cyberthreats con un tempo di inattività minimo, garantendo l'integrità dei dati e la continuità aziendale. Grazie alla straordinaria capacità di soddisfare le esigenze degli attuali ambienti IT, eterogenei e distribuiti, Acronis offre agli MSP la soluzione di sicurezza più completa del mercato.

Società svizzera fondata a Singapore nel 2003, Acronis conta 15 sedi in tutto il mondo e dipendenti in oltre 50 paesi. La soluzione Acronis Cyber Protect è disponibile in 26 lingue e in 150 paesi, ed è utilizzata da oltre 20,000 Service Provider per proteggere più di 750,000 aziende. Per ulteriori informazioni, visita il sito www.acronis.com.
Contatti stampa:
Katya Turtseva
Vicepresidente per le comunicazioni